Начало Спорт
Спорт
Руснакът Вячеслав Тиличеев спечели „Купа „Абритус“
12 November 2018

Руснакът Вячеслав Тиличеев спечели 25-ото издание на открития международен турнир „Купа „Абритус“, който се проведе в събота и неделя в залата на хотел „Централ“ в Разград. Живеещият в Бургас международен майстор се наложи в рещаващата партия срещу основния си конкурент и представител на домакините гросмайстор Ивайло Енчев, който зае четвъртото място в крайното класиране.

Продължава...

Двайсет студенти от Филиала се включиха в тенис турнира „Проф. Несторов“

В тенис залата на Филиал Разград към РУ„Ангел Кънчев“ се проведе турнирът на името на проф. Несторов, първият ректор на Разградското висше учебно заведение.

Състезанието събра 20 тенисисти - 9 мъже и 11 жени, разделени на две предварителни групи. Срещите се играха „всеки срещу всеки“- 2 от 3 гейма. Заелите първо и второ място в групите образуваха финална четворка, където отново по същата система - 3 от 5 гейма се разпределиха и призовите места.

„Лудогорец“ увеличава преднината
11 November 2018

В последен мач на 15-ия кръг на Първа лига вчера „Лудогорец“ надделя като домакин с 1:0 над четвъртия в класирането „Берое“. За този двубой шампионите тръгнаха с амбицията да върнат аванса си пред ЦСКА и да увеличат преднината пред „Левски“ и макар и трудно успяха да постигнат тази цел.

Евромечтите остават за догодина!
09 November 2018

Снощи тазгодишният европоход на „Лудогорец“ приключи. Мачът с АЕК /Ларнака/ приключи при резултат 0:0 в Разград. Така двата тима останаха с по 2 точки в групата си и си поделиха трето и четвърто място в група „А“. Другите два отбора - „Цюрих“ и „Байер“ /Леверкузен/ имат по 9 точки /германците победиха у дома с 1:0/, тъй че те продължават в следващата фаза, независимо как ще завършат останалите мачове в групата на разградчани - срещу немците и швейцарците.

Община Разград задели 7100 лева за ремонт на колодрума
07 November 2018

Наскоро кметът Валентин Василев награди петима разградски колоездачи за постигнати високи резултати. На срещата бе коментирано и лошото състояние на градския колодрум в парка, който цели десетилетия не е ремонтиран.

Отложеният турнир „Купа „Абритус“ ще се състои в събота и неделя

В събота и неделя /10-11 ноември/ в Разград ще се проведе 25-ият Международен турнир по ускорен шах „Купа „Абритус“. По традиция проявата бе през лятото, но тази година по изключение той бе отложен заради отнетия лиценз на Българската шахматна федерация, който спортното министерство впоследствие даде на новата Българска федерация по шахмат 1928.

Офроуд състезание „Битката на титаните“ край Исперих

Край град Исперих се проведе за трета поредна година офроуд състезание "Битката на титаните" за купата на Община Исперих.

Ветераните на „Лудогорец“ посрещат „Светкавица“ утре

Утре от 17.00 часа ветераните на „Лудогорец“ посрещат в домакински мач тима на „Светкавица“ /Търговище/.

Двубоят ще се играе на клубната база „Гнездо на орли“, където всички приятели на футбола могат да заповядат и да подкрепят разградските легенди, както и да подгреят за решаващия сблъсък с АЕК Ларнака за Лига Европа от 22.00 часа.

Много важен мач за „Лудогорец“! Да подкрепим Орлите!

Лудогорец“ започва спасителен курс в Лига Европа. Разградчани са без алтернатива: ако искат да излязат от груповата фаза, трябва задължително да победят в следващите три мача, като първият е утре от 22 часа в Разград срещу кипърския АЕК /Ларнака/. Другите два са на

29 ноември в Леверкузен с „Байер“ и на 13 декември в Разград с швейцарския „Цюрих“.

10 медала за разградски състезатели от силен турнир в Добрич
05 November 2018

Над 250 атлети от всички възрасти, сред които и 14 състезатели на разграския клуб по лека атлетика „Лудогорец“ участваха в проведения в Добрич Мемориал „Петър Арнаудов“

Разградчани спечелиха 10 медала /5 златни, 1 сребърен и 4 брондови/ и постигнаха много добри резултати, предпоставка за добри класирания и на националните шампионати.