Забравена парола
Начало
Шампиони са отборите на Езиковата, Икономиката и Механото
08 February 2013

Завърши първенство 2012/2013 на „Ученическата волейболна лига”, което се проведе за четвърти пореден път. При много голям интерес и препълнена зала в ПГИ „Робер Шуман” преминаха последните срещи. В най-голямата група - на девойките VIII-XII, момичетата от УСК „ОУ Васил Левски”, които са с 2-3 години по-малки от съперничките си, победиха с 3:1 гейма девойките от ПТГ „Шандор Петьофи” и това им отреди третото място в крайното класиране.

В последната среща един срещу друг се изправиха най-добрите отбори в групата - домакините от ПГИ „Робер Шуман“ и победителят в есенния полусезон - ГПЧЕ „Е.Йосиф”. Мачът бе много оспорван, като двата отбора си размениха по два гейма и в тайбрека с 3:2 победиха девойките на ПГИ „Робер Шуман”с треньор Румяна Русева /25:18; 19:25; 25:20; 22:25;15:6/. Това не бе достатъчно за първото място, защото то бе отредено на отбора на ГПЧЕ „Е.Йосиф” с треньор Невена Иванова, който в актива си имаше гейм в повече от съперниците си и завърши с 21 т.

При юношите /VIII-X кл./ ПГИ „Р.Шуман” с треньор Анатоли Кънев бе най-добрият отбор и с 18 точки завоюва купата за шампионската титла. Втори е отборът на ПТГ „Шандор Петьофи”/10 т./, трети - МГ „Акад.Н.Обрешков” /5 т./ и четвърти - ГПЧЕ „Е.Йосиф”.

При юношите /XI-XII клас/ шампион стана отборът на ПТГ „Ш.Петьофи”- 18 т., с треньор Сашо Панчев. Втори в тази група е отборът на ПГИ „Р.Шуман”, а трети са състезателите на ПМГ „Акад.Н.Обрешков”.

Отборите победители получиха купи от главния спонсор на проявата Адриан Шишманов - председател на УСК „ОУ „Васил Левски” и волейболни топки, изпратени за случая от БФВ. Наградите връчиха Николай Миланов - ст. експерт в РИО, Доцка Стефанова, пом.-директор на ПГИ „Р.Шуман” и Здравко Душков, председател на ОК за ФВФСТ.