Забравена парола
Начало
Девойките на Езиковата - втори на финали по лека атлетика в Русе
20 May 2015

Русе беше домакин на финалите по лека атлетика за 8-10 клас от “Ученически игри 2015”. В състезанието взеха участие победителите от деветте зони и домакините от Русе.

За поредна година като победители в Русенска област във финалите участваха девойките на ГПЧЕ „Екзарх Йосиф” и юношите на ПТГ „Шандор Петьофи” - Разград.

20_05_2015_devoiki.jpgВ индивидуалното класиране разградските състезатели спечелиха пет медала.

Костантина Борисова спечели златен медал в бягането на 200 метра и сребърни медали на 100 и 400 метра. Тя е атлетката, спечелила най-много медали в индивидуалните дисциплини.

Цветая Русева тласна гюлето на 12,32 метра и се окичи със златен медал.

Хакан Хюсеинов същи спечели златно отличие, но в бягането на 800 метра.

В призовата шестица се класираха още Ивана Ангелова - 4-то място в тласкането на гюле и шесто място в скока на дължина.

Деян Чопаков зае 4-то място в бягането на 200 метра, пето място на 400 и седмо на 100 м. Димитър Стоянов е 4-ти в бягането на 800 метра, Мустафа Мустафов е на същото място, но в тласкането на гюле. Гергана Иванова зае шесто място във скока на височина.

В отборното класиране девойките на ГПЧЕ „Екзарх Йосиф“ водиха преди последната дисциплина 4х100 на съперничките си от Варна, но загубиха директната битка и заеха второ място и сребърните медали. Атлетите на ПТГ „Ш.Петьофи“ заеха шесто място в класирането.