Начало Спорт „Лудогорец“ смачка „Левски“ на Герена
„Лудогорец“ смачка „Левски“ на Герена
10 March 2017

Футболистите на „Лудогорец“ от набор 1999 година направиха сериозна крачка за класиране на финал за Купата на БФС. Орлите победиха с 4:2 „Левски“ на стадион „Виваком Арена Георги Аспарухов“ в първия полуфинал, като срещата реванш е след седмица в Разград. Мартин Милков (9, 74), Андриян Димитров (37) и Тони Иванов (67) бяха точни за победителите, които в средата на второто полувреме водеха с три гола.

Емил Трендафилов в 71-ата минута намали, а пък Атанас Кабов от дузпа в 84-ата минута оформи крайното 2:4.

Над 250 зрители наблюдаваха срещата на изкуствения терен на „сините“. Реваншът е следващия четвъртък в Разград. Другата полуфинална двойка е между „Черно море“ и „Ботев“ /Пловдив/.

Както е известно, носителят на Купата на България в тази възраст получава право на участие в Младежката Шампионска лига.

„Много съм доволен от представянето на момчетата. Особено през първото полувреме“, коментира треньорът Юри Васев. „Изпуснахме не малко положения. Ударихме две греди. Въпреки хубавия успех обаче трябва да мислим и за реванша“, допълни Васев.

Съставът на „Лудогорец“: Атанасов, Славов, Г. Вълчев, Минчев, Илиев, Дост, Петров, Ковачев, Иванов, Димитров, Милков /Янков, Михайлов, Вълчев, Будинов/