Начало Спорт „Лудогорец“ разгроми „Локо“ ГО с 5:0
„Лудогорец“ разгроми „Локо“ ГО с 5:0
13 March 2017

Снощи „Лудогорец“ разгроми като гост „Локомотив“ /Горна Оряховица/ в мач от 24-ия кръг на Първа лига и показа, чу е на светлинни години преди останалите отбори в родния елит. Разградчани се наложиха в железничарския град с 5:0 и по този начин май окончателно убиха интригата в първетството, увеличавайки преднината се на върха пред „Левски“ с цели 15 точки. Вчера левскарите загубиха от „Берое“.

13_03_2017_lud_1.jpgПървото попадение бе на Марселиньо в 6-ата минута. В 49-ата Кешеру удвои с красиво попадение. В 80-ата минута Вандерсон се разписа и направи резултата класически. В 86-ата минута Кешеру покачи на 0:4. В 90-ата Кешеру оформи своя хеттрик за 0:5.

Още в шестата минута Марселиньо откри резултата, след центриране на Вандерсон. Техничният бразилец майсторски елиминира прекия си пазач в наказателното поле и отблизо реализира с левия крак.

В деветата минута гостите пропуснаха идеална възможност да нанесат втори тежък удар. Джонатан Кафу изведе Клаудио Кешеру на голова позиция, но голмайсторът не уцели очертанията на вратата с десния крак.

13_03_2017_lud_2.jpgВ 32-ата минута Сисиньо проби и подаде към Вандерсон, който бе на границата на наказателното поле. Крилото потърси техничен изстрел, който попадна право в ръцете на вратаря Николай Банков.

В 45-ата минута „Лудогорец“ осъществи добра многоходова атака. Лукас Саша излезе на чиста позиция, но шутира право в Банков.

Секунди преди края на полувремето домакините опитаха да направят нещо пред вратата на Владислав Стоянов. Атаката обаче завърши със слаб удар, който не затрудни разградския вратар.

Головата серия на разградчани получи продължение и през втората част. Козмин Моци напредна в 49-та минута по дясното крило и центрира към Кешеру. Нападателят направи в 49-ата минута красив гол, като първо топката срещна страничната греда.

В следващата атака Марселиньо можеше окончателно да реши всичко в мача. Сисиньо центрира остро отдясно към техничния бразилец, който от няколко метра не успя да опъне мрежата.

Минута по-късно реферът не зачете чист гол на Марселиньо, тъй като страничният съдия сигнализира за засада, а такава нямаше.

В 78-ата минута Кешеру изведе на добра позиция Кафу, който не успя да направи резултата класически.

В 80-ата минута българският шампион логично вкара трети гол. Автор на попадението бе Вандерсон, който се разписа с плътен шут по земя, след асистенция на Кешеру.

Малко по-късно Марселиньо пропусна сам срещу вратаря.

Последваха два бързи гола за статистиката и за подобряване на головия актив на водача сред стрелците в българския елит.

Четири минути преди края на редовното време Кешеру разстреля отблизо Банков за 0:4.

В 90-ата минута пак Кешеру вкара хеттрик, оформяйки крайното 0:5.

В следващия кръг „Лудогорец“ посреща „Дунав“ /Русе/ от 17.30 часа на 18-ти март.