Начало Спорт Пренасищане - демотивиран „Лудогорец“ загуби от „Дунав“
Пренасищане - демотивиран „Лудогорец“ загуби от „Дунав“
10 April 2017

Най-голямата изненада във втората фаза на първенството се случи снощи - „Дунав“ затвърди реномето си на може би най-трудния съперник за „Лудогорец“ и го победи като гост в Разград с 1:0.

Автор на единственото попадение беше Самир Аясс, който беше точен в последната минута на първото полувреме.

10_04_2017_dunav-4.jpgТака беше прекъсната феноменалната серия от 24 мача без поражение за „Лудогорец“. За последно разградчани загубиха през август от „Левски“ на „Герена“. Това беше и първа загуба за тях на собствения им терен. Очевидно удобната преднина пред втория „Левски“ демотивира футболистите на Георги Дерменджиев, които снощи допуснаха гол при единствената сериозна противникова атака и от своя страна направиха безброй пропуски. Сега не им остава нищо друго освен да се реванширан и да докажат, че са номер едно в първенството в петък, когато приемат „Левски“.

В 15-та минута Вандерсон центрира перфектно към Сисиньо, но защитникът пропусна. В 22-та минута разградчани имаха още една възможност - Вандерсон стреля от границата на наказателното поле, но вратарят на „Дунав“ изби в корнер.

Малко след това Натанаел получи разтежение и беше сменен принудително, а на неговото място се появи Йордан Минев.

В 27-та минута се случи и най-големият пропуск за „Лудогорец“ - Сисиньо центрира към Клаудиу Кешеру, който стреля с глава, но топката срещна страничната греда.

10_04_2017_dunav-5.jpgКогато обаче не вкарваш – ти вкарват. Това се случи в 45-та минута – от левия фланг

Христофор Хубчев центрира към Аясс, който стреля с глава и откри за „Дунав“.

През второто полувреме дунавци играха доста сериозно в защитен план и трудно допускаха атаки на домакините.

Влезлият като резерва Жоао Пауло отправи два удара, но те минаха на сантиметри покрай вратата. Тейнур Марем пък щеше да си вкара нелеп автогол, след като топката рикошира у него при едно центриране от пряк свободен удар, но вратарят на русенци реагира адекватно.

В 77-та минута дойде и едно от най-чистите положения за „Лудогорец“ - тогава Марселиньо изведе Джоди Лукоки зад защитата, но холандецът изкара топката в аут.

В крайна сметка, макар и натискът на разградчани да стана масиран в последните минути, гол така и не падна в мрежата на русенци. Така те си тръгнаха с трите точки, като не само нанесоха първа загуба на шампионите от 24 мача насам, но и се размечтаха за Лига Европа.

След този мач „Лудогорец“ продължава да е на върха с 13 точки преднина пред „Левски“.