Търсене

Начало Спорт Близо 200 състезатели от 27 клуба се ориентираха на 15 декара в „Абритус“
Близо 200 състезатели от 27 клуба се ориентираха на 15 декара в „Абритус“
10 April 2017

55-то издание на състезанието по ориентиране за купа „Абритус“ се състоя за втора поредна година в Археологически резерват „Абритус“. След 8 поредни масови старта между древните руини се втурнаха състезатели от Разград, Русе, Шумен, Търговище, Смолян, Габрово, Плевен, Ямбол, София, Стара Загора и др.

10_04_2017_orientirane-2.jpg

10_04_2017_orientirane-1.jpgНаградите връчи директорът на Регионалния исторически музей Иван Иванов. Разградските победители от клуб „Абритус“ са Йоан и Виктор (първо и второ място в групата под 10 г.), Зорница Панова и Пламена Василева (втора и трета в групата до 12 г.), Симона Тодорова (трета в групата до 18 г.).

Отборното класиране донесе купи и луксозен албум с артефакти от АР „Абритус“ на: 1 място: клуб „Истрос“ - Русе, 2 място: „Вариант 5“ - Търговище, 3 място: „Компас крос“ - Русе

Главен съдия бе Румен Станев, главен организатор - Спортен клуб по ориентиране „Абритус“, съорганизатори бяха ТД „Буйна гора“, Община Разград и Регионален исторически музей „Разград“.

Ето и имената на победителите във всички групи.

Момичета до 10 години: Соня Трифонова – „Компас крос“-Русе; момчета до 10 години: Йоан – „Абритус“-Разград, Виктор – „Абритус“-Разград, Теодор Ганчев – „Вариант 5“-Търговище.

Момичета до 12 години: Емили Александрова – „Вариант 4“-Търговище, Зорница Панова – „Абритус“-Разград, Пламена Василева – „Абритус“-Разград; момчета до 12 години: Матю Петров – „Истрос“-Русе.

Момичета до 14 години: Яна Пенева – „Истрос“-Русе; момчета до 14 години: Калоян Петров – „Вариант 5“-Търговище.

Момичета до 16 години: Евангелина Дяксова - „Карлък“-Смолян; момчета до 16 години: Мартин Рачев – „Истрос“-Русе.

Момичета до 18 години: Йоханна Цветанова – „Истрос“-Русе, Лиляна Маринова – „Север“-Плевен, Симона Тодорова – „Абритус“-Разград; момчета до 18 години: Петър Борисов – „Компас крос“-Русе.

Жени до 21 години: Ясна Петрова – „Истрос“-Русе; мъже до 21 години: Теодор Йорданов – „Компас крос“-Русе.

Жени до 35 години: Десислава Димова – „Вариант 5“; мъже до 35 години: Милен Драгоев – „Диана“-Ямбол.

Жени до 45 години: Мариана Жечева – „Диана“-Ямбол; мъже до 45 години: Красимир Коев – „Компас крос“-Русе.

Жени до 55 години: Елена Стоянова – „Мадарски конник“-Шумен; мъже до 55 години: Красен Пенчев – „Мадарски конник“.

Жени до 65 години: Маргарита Стоянова – „Истрос“, мъже до 65 години: Георги Недев – „Мадарски конник“.


Даниела НЕДЕЛЧЕВА