Забравена парола
Начало
„Лудогорец“ с равенство в Русе срещу „Дунав“
15 May 2017

Мачът в Русе в петък вечер показа, че конкуренцията, която създаде „Лудогорец“ в българския футбол, може да дава добър резултат. Вместо да мрънкат, завиждат и интриганстват, както „грандовете“ от столицата, русенци излязоха здраво мотивирани срещу шампиона, два пъти повеждаха, не успяха да спечелят, но взеха ценна точка и в крайна сметка се получи здрав мач.

15_05_2017_lud.jpgТака или иначе, за разградчани мачът не беше чак толкова важен, след като те си осигуриха шестата поредна титла още миналия кръг след 3:0 срещу „Локомотив“ в Пловдив. „Дунав“ обаче продължава да се бори за предно класиране и за участие в Лига Европа. Съставът на Веселин Великов е четвърти с 46 точки, колкото има и „Черно море“.

Русенци поведоха в 13-ата минута с гола на Васил Шопов, който беше точен в наказателното поле. „Лудогорец“ изравни чрез голмайстора си Клаудиу Кешеру в 66-ата минута. Румънецът получи в близост до вратата, завъртя се и вкара.

В 77-ата минута домакините отново поведоха, след като Бирсент Карагерен получи пред вратата и нямаше проблеми да отбележи.

Малко преди края на редовното време Джонатан Кафу стреля много остро, а в опита да изчисти Михаил Милчев прати топката във вратата си.

Разградчани могат да съжаляват за един пропуск и невероятен малшанс в 39-та минута – тогава Кешеру изведе Абел Анисе сам срещу вратаря, но изстрелът на Анисе срещна гредата.

В продължението на срещата Лукас Саша пък пропусна да направи пълен обрат, като вратарят на домакините блесна със спасяване.

Снимки: в. „Утро“, Русе

* Впечатляващо! Разградчани излязоха през шпалир на терена – поздрав от домакините към шампиона.

* Нещо много рядко срещано по българските стадиони – феновете на „Дунав“, сред които бе и кметът на Русе, посрещнаха радушно и поздравяваха изпълнителния директор на „Лудогорец“ Ангел Петричев. Май се случва за пръв път у нас – обикновено го псуват и нападат, често се случва да го варди полиция...