Начало Спорт Състезатели на ЛК „Спорт атлетик“ обраха медалите на турнира в Балчик
Състезатели на ЛК „Спорт атлетик“ обраха медалите на турнира в Балчик
16 May 2017

Шампионско представяне на 5-ия специализиран турнир по хвърляния „Дионисополис“ в Балчик записаха състезателите на ЛК „Спорт атлетик“ - Разград. От участието си в неделя те се завърнаха с пет медала, от които два златни.

17_05_2017_atleti.jpgНай-много са отличията за чукохвъргачите. При юношите, младша възраст, Стоян Димитров стана първи. Със злато, но при девойките, в тази група се окичи Деница Асенова. Двамата успешно покриха и нормативите за Балканиадата в Истанбул, съобщи председателят на клуба Пламен Бобев.

Останалите две места на почетната стълбичка при девойките, младша възраст, в хвърляне на чук бяха окупирани също от състезателки на ЛК „Спорт атлетик“. Сребърен медал взе Елена Диянова, а бронзът отиде във Виктория Василева.

Престижно класиране клубът има и в тласкането на гюле. Тук при девойките ,старша възраст, Цветая Русева зае второ място и също покри нормативите за Балканиада.

Ден по-рано, в събота на международния лекоатлетически турнир „Младост“ в Русе на гюле Виктория Василева се класира на пето място при девойките, младша възраст.