Начало Спорт Орлите допуснаха пълен обрат
Орлите допуснаха пълен обрат
14 July 2017

„Лудогорец“ загуби първия си двубой е европейските турнири за този сезон, като отстъпи с 1:2 на литовския „Жалгирис“. Разградчани направиха един от най-слабите си мачове в европейските турнири.

Разградският тим поведе в 18-ата минута чрез Анисе. „Лудогорец“ обаче допусна пълен обрат в заключителните 15 минути на двубоя след голове на бившия играч на ЦСКА Нюаджи и Куклис.

14_07_2017_lud.jpgБългарският шампион започна двубоя със самочувствие, като футболистите на Георги Дерменджиев действаха високо изнесени в половината на литовския си съперник. Високата линия на защитата обаче създаваше и рисковани моменти пред вратаря Ренан, като всяка изритана топка напред довеждаше до колебливи действия на разградчани.

При една такава ситуация в 12-ата минута Шернас излезе на стрелкова позиция, но прехвърли както Ренан, така и вратата.

„Лудогорец“ откри резултата при първата си скоростна атака. Анисе се оказа най-отпред при бърза контраатака и без проблем преодоля вратарят Виткаускас – 1:0! След този гол обаче гостите не се възползваха от психологическия момент, нещо повече – проблемите за тях протължиха. В 25-ата минута като по чудо Шернас не изравни. Той получи топката на празна врата, на половин метър от голлинията, но по някакво чудо не успя вкара гол.

14_07_2017_lud1.jpgПрез втората част ситуацията не се промени особено – „Лудогорец“ действаше припряно и неособено концентрирано и постоянно оставяше съперника да създава голови положения.

Българският шампион имаше и доста пропуски. В 33-ата минута Марселиньо сложи топката на главата на Джонатан Кафу, който от удобна позиция не уцели вратата. Кафу записа и друг пропуск. В 66-та минута Марселиньо отправи топовен изстрел отдалеч, който бе париран от Виткаускас. При добавката Кафу пропусна от удобна позиция, стреляйки в аут.

При тези пропуски и при колебливата игра в защита на „Лудогорец“ в 77-ата минута логичното се случи и след купищата пропуски „Жалгирис“ вкара. Бившият играч на ЦСКА Серж Нюаджи получи хубав пас от Шернас и от няколко метра простреля Ренан.

В минутите до края Дерменджиев се опита да ограничи щетите и пусна още един защитник на терена, в лицето на Игор Пластун.

И това обаче не свърши работа, след като в 85-ата минута отново Нюаджи излезе на преден план. Крилото преодоля елементарно Натанаел, върна за Куклис, а халфът с топовен удар изведе „Жалгирис“ напред.

До края на двубоя домакините останаха и с човек по-малко, след втори жълт картон на Шернас.

В даденото от рефера продължение Игор Пластун бе близо до изравняването, но при негов удар с глава реферът свири фаул в нападение.

Загубата не е фатална за „Лудогорец“, който все пак успя да вкара гол на чужд терен. Подобна бе ситуацията през 2013 година, когато „Лудогорец“ падна в Братислава от „Слован“ с 2:1, но се наложи у дома с 3:0.