Забравена парола
Начало
„Лудогорец“ разби новака „Витоша“ в зрелищен мач с шест гола
07 August 2017

Шампионът „Лудогорец“ победи с 4:2 новака в елита „Витоша“ /Бистрица/. Разградчани два пъти изоставаха в резултата, но направиха обрат за втория си пореден успех като гост в Първа лига след този срещу ЦСКА във втория кръг.

„Лудогорец“ събра седем точки след три мача и се изкачи на второ място в класирането. Тимът, воден от Георги Дерменджиев, има три точки по-малко от лидера „Черно море“, но е изиграл един двубой по-малко /мачът от първия кръг с „Левски“ бе отложен за 6 септември/.

„Витоша“ допусна трето поражение от четири срещу и остава на последно място с една точка.

Дерменджиев заложи предимно на резервни играчи в този мач. Той даде почивка на доста от титуляри от двубоя с „Апоел“ /Беер Шева/ в Шампионската лига, като местата си в стартовия състав запазиха само Козмин Моци, Натанаел, Лукас Саша и Светослав Дяков.

„Витоша“ изненада гостите от Разград още с гол още в четвъртата минута. Моци беше надигран при борба за първа топка край страничната линия, а Румен Гьонов се устреми сам по десния фланг и сервира топката за Григор Долапчев. За юношата на ЦСКА не беше проблем да отбележи от границата на вратарското поле.

08_08_2017_lud2.jpg„Лудогорец“ успя да изравни само осем минути по-късно. Саша беше изведе отдясно и достави отлично центриране за Мисиджан, който изпревари защитник на далечната греда и не сбърка с удар отблизо в опразнената врата.

„Витоша“ обаче продължи да играе добре и за втори път излезе напред в резултата. В 36-ата минута Петров пусна технично подаване от дълбочина над защитата, Моци не се ориентира добре, а Терзиев позволи на Долапчиев да стигне пръв до топката и да отбележи второто си попадение в мача.

Авансът на тима от Бистрица този път издържа още по-малко. Само минута след втория гол на Долапчиев вратарят на домакините Кристиян Василев задържа с ръце Мисиджан в наказателното поле и главният рефер отсъди дузпа. Моци изпълни и не сгреши за 2:2 в 38-ата минута.

След почивката двата отбора имаха по-една много добра възможност да стигнат до трето попадение, но първо Кишада направи голям пропуск след подаване на Дяков в 57-ата минута, а десет по-късно Долапчев се размина с хеттрика в този мач.

В крайна сметка разликата в класите си каза думата и „Лудогорец“ успя да довърши обрата в края, когато силите напуснаха играчите на домакините. В 73-ата минута Мисиджан направи страхотен пробив по левия фланг, достигна от центъра почти до аутлинията и хитро върна към Кампаняро, който с техничен удар от въздуха прати топката във вратата.

Пет минути преди края на редовното време разградчани решиха мача с четвърто попадение след грешка на домакините. Христозов се размина с топката при подаване към него от тъч, а Кишада се възползва от ситуацията, напредна към вратата и спокойно прати топката покрай Василев.

08_08_2017_tigri.jpgУсмивки от старите ленти

Мачът в събота бе първи за двата тима в елита. Досега „тигрите“ от Бистрица са играли официални мачове само срещу дубъла на разградчани във Втора лига.

Иначе първата среща в историята между двата отбора бе приятелският благотворителен мач на 21 юни 2012 година в Разград, след тържественото откриване на базата „Гнездо на орли“ от премиера Бойко Борисов. По онова време премиерът бе картотекиран и чат-пат играеше за аматьорския „Витоша“, а приятелските медии се скъсваха да го хвалят какъв голям футболист бил.

Срещата, която беше всъщност един зрелищен шоу-спектакъл, завърши при резултат 6:6. Капитан на разградчани и острие в нападението им бе собственикът Кирил Домусчиев, за гостите пък игра премиерът Борисов. Преди мача ПФК „Лудогорец“ представи тогавашната си звездна селекция и публиката видя новопривлечените Иван Чворович, Жуниор Кайсара, Мишел Бургзорг и Франк Гуела.