Забравена парола
Начало
„Лудогорец“ не спечели Суперкупата – един безсмислен и ненужен трофей
11 August 2017

Лудогорец загуби мача за Суперкупата на България с дузпи и не успя да спечели единадесети трофей в своята история. Друг е въпросът, че това е един напълно безсмислен трофей, който реално не носи нищо, а двубоят за него може да мине единствено за една по-яка контрола преди далеч по-важните мачове за първенството и Лига Европа.

Мачът обаче съвпадна с безпрецедентна хибридна война срещу разградския тим и със спекулации и атаки към треньора Георги Дерменджиев и доведе до оставката му. Дали това ще е за добро, или за лошо, тепърва предстои да видим.

Тодор Неделев отбеляза в 16-ата минута след красив гол от пряк свободен удар за 0:1. Разградчани обаче мощно тръгнаха напред, докато „Ботев“ се бранеше и разчиташе предимно на контраатака. „Лудогорец“ обаче направи много пропуски. В 28-ата минута Марселиньо нацели гредата след изпълнение на фаул. Малко след това Вандерсон шутира остро и Кайзер парира, но при добавката Абел Анисе не успя да изравни. В 39-ата минута Сисиньо също пропусна. В края на първото полувреме Анисе стреля, топката се удари в крака на Кешеру и... отново греда. В следваща атака Мисиджан бе изведен сам срещу вратаря, но също не успя.

В началото на второто полувреме Кешеру получи топката и продължи към връхлитащия Вандерсон, който отбеляза с майсторски удар по диагонала за 1:1. При този резултат /продължения нямаше/ се стигна до дузпи и до резултат 5:6 в полза на пловдивчани, след като пропуск при първото изпълнение на „Лудогорец“ от бялата точка направи Марселиньо. За „Лудогорец“ точни от дузпите бяха Вандерсон, Натанаел, Анисе и Моци.

Непосредствено след мача Дерменджиев подаде оставка като треньор на „Лудогорец“.

Малко преди това той даде интервю за излъчващата мача „Диема спорт“, като все още не беше решил дали да подаде оставка. Още в часовете преди двубоя обаче се заговори, че ще бъде сменен от Димитър Димитров-Херо, който същия ден се раздели с казахстанския „Иртиш“.

„Обмислих го добре. Щом в мен е вината, аз я приемам. Достатъчно натиск има. Едва ли не, видите ли, един отбор, който си е съвсем нормален, няма право да падне, трябва винаги да бъде в Шампионска лига“, продължи Дерменджиев.

„Аз също винаги това съм го искал и съм го говорил. Провокирал съм и футболисти, и клубно ръководство, че този отбор трябва да бъде константа в Шампионската лига. Но това е футбол и другите отбори го искат не по-малко. Така че има моменти, в които съдбата може да не е на наша страна“, каза още той.

Дерменджиев заяви, че безкрайно много уважава проекта „Лудогорец“: „Вие видяхте, че това е изключително успешен проект. Той ще продължи при всички случаи. А за моята треньорска кариера - може да проверите колко време съм бил без работа“, допълни той и добави, че има 99 мача в европейските турнири.

Дерменджив заяви още, че достатъчно дълго време е във футбола и се опитва винаги да бъде реалист. „И да мога да поема отговорността върху себе си. Радвам се, че този отбор - с мен като треньори и с тези футболисти, достави много радост на българските фенове“.