Начало Спорт ЦСКА победи "Лудогорец" 1:2
ЦСКА победи "Лудогорец" 1:2
05 November 2017

Както миналата неделя /мачът с "Левски"/, така и вчера, в Разград се игра дербито в Първа лига. В15-ия кръг "Лудогорец" срещна втория във временното класиране и претендент за титлата ЦСКА. Мачът предизвика очаквано голям интерес, тъй като беше съдбоносен, особено за червените, и още в обедните часове около касите на стадион "Лудогорец арена" настъпи оживление.

В тази среща орлите бяха без своя старши треньор Димитър Димитров, който миналата неделя бе наказан заради невъздържано поведение при отменения гол срещу "Левски".

06_10_2017_lud_2.jpgОще в първата минута "Лудогорец" започна да атакува чрез удари от дистанция на Мисиджан и Анисе. В 7-ата минута много сериозна опасност се появи пък пред вратата на Хорхе Броун, но Тиаго пропусна да отбележи гол. Още известно време гостите опитваха да щурмуват вратата на съперника си, но не успяха.

В следващите минути инициативата отново бе на "Лудогорец" без да се стигне до сериозна ситуация. В 22-ата минута Натанаел стреля, но топката не намери очертанията на противниковата врата.

В тази напрегната част на полувремето ултрасите на ЦСКА започнаха да рушат сектора за гости.

В 31-ата минута чрез контраатака на тандема Тиаго и Каранга и удар на бразилеца топката влезе във вратата на Броун, но голът не бе зачетен, тъй като имаше безспорна засада. Четири минути след това "Лудогорец" стигна да чиста голова възможност, но от няколко метра Мисиджан не успя да вкара. Няколко минути след това Станислав Манолев отправи силен удар от далечна дистанция, но Хорхе Броун хвана. Така след относително равностойна игра първото полувреме завърши при резултат 0 : 0.

06_10_2017_lud_3.jpgВтората част започна при засилено темпо. В 49-ата минута "Лудогорец" поведе след хубав гол на Густаво Кампаняро, който малко след това получи жълт картон за нарушение срещу Антон Недялков.

Две минути след като бе наказан с жълт картон, Фернандо Каранга успя да изненада вратаря на домакините и с удар с глава вкара гол и изравни резултата. Бразилецът получи втори жълт картон заради нарушение срещу Моци и бе отстранен от игра

Така ЦСКА остана с десет футболисти на терена, но точно тогава дойде развръзката. Току-що влезлият на терена Кевин Меркадо взриви стадиона след като порази вратата на "Лудогорец" и гостите поведоха с 2 : 1. В 81-ата минута отлична възможност имаше Марселиньо, но ударът бе спасен от вратаря на гостите Черниаускас.

Тази победа е първата за ЦСКА над "Лудогорец" от шест години насам и още повече изостря интригата за шампионската титла.