Начало Спорт Първият удари тежко последния. „Лудогорец“ - „Витоша“ - 3:0
Първият удари тежко последния. „Лудогорец“ - „Витоша“ - 3:0
29 November 2017

„Лудогорец“ възстанови аванса си от четири точки на върха в класирането на Първа лига пред ЦСКА след успех с 3:0 над „Витоша“ /Бистрица/. Разградчани взеха 13-та победа от началото на сезона и за девети път не допуснаха гол в мрежата си.

Преди почивката голове не паднаха, в 52-ата минута резултатът бе открит от Клаудиу Кешеру, който отбеляза деветия си гол за сезона.

След попадението на Кешеру разградчани имаха основателни претенции за дузпа, след задържане на Николай Христозов срещу Лукас Саша, но наказателен удар не беше отсъден. При 1:0 „Витоша“ остана с човек по-малко, след като Даниел Кутев беше изгонен. Той фаулира отзад Георги Терзиев в 64-ата минута и получи втори жълт картон.

Бързо след това „Лудогорец“ отбеляза втори гол, дело на Мисиджан, и до голяма степен реши изхода от двубоя.

Крайното 3:0 оформи Густаво Кампаняро в 68-ата минута. Бразилският халф се разписа след красива комбинация с Кешеру, който му подаде с пета, а Кампаняро вкара с удар от дистанция.

„Търсих възможност да запазя някои футболисти, заради сгъстения цикъл. Беше ни много трудно срещу отбор, който играе близо до собственото си наказателно поле, в такива двубои проблемите са до първия гол. Имахме някои положения, но като цяло през първото полувреме не се представихме добре“, каза след двубоя Димитър Димитров.

29_11_2017_lud_1.jpgТреньорът на „Лудогорец“ обясни, че „Витоша“ е опитвал единствено да руши играта, без мисъл за атака: „Дори не си спомням да са влезли в нашето наказателно поле за целия мач. Това е тяхната идея за мача и така са решили да играят“, каза Херо.

„Това беше много труден мач за нас, срещу тим, който не ни остави никакви празни пространства. Мисля, че се защитаваха на 30-ия метър, което не ни даде никакви възможности през първото полувреме. Все пак е добре, че вкарахме три гола и победихме“, каза след двубоя играчът на мача Клаудиу Кешеру.

Румънецът, който се отчете с гол и две асистенции, разкри, че към него има интерес от четири страни - Гърция, Турция, ОАЕ и Китай. Договорът на нападателя изтича в края на сезона и още не се знае дали ще бъде подновен, макар че няколко пъти той изрази желание да продължи да играе в Разград.

След 17 изиграни мача „Лудогорец“ има 42 точки и води пред ЦСКА, който е с 38. В следващия междинен кръг шампионите имат тежко гостуване на „Верея“ в четвъртък. ЦСКА пък се изправя срещу добре играещия напоследък „Септември“ /София/, който може да поднесе всякакви изненади.