Начало Спорт Мс Росен Русев спечели турнира в Тервел
Мс Росен Русев спечели турнира в Тервел
01 December 2017

Майсторът на спорта Росен Русев от Разград победи в първия открит турнир по ускорен шах "Мемориал Стоян Пенчев" за играчи с ЕЛО до 2200. Състезанието се проведе в град Тервел и в него участваха над 40 шахматисти от цялата страна, сред които и петима състезатели на ШК "Абритус".

01_12_2017_shah-1.jpgОт тях най-добре игра Русев, който с 6 точки от 7 възможни без нито една загубена партия се класира първи и спечели купата. Интересен е фактът, че и останалите разградчани се представиха много добре - кмс Красимир Мутафов финишира трети, а останалите заеха останалите места до шестата позиция - мс Петър Арнаудов, мс Иво Владимиров и инж. Йордан Йорданов.

Петимата наши представители се включиха и във второто издание на турнира "Купа Добруджа". Тук участниците бяха общо 62-ма. Най-успешно от състезателите на "Абритус" се класира Иво Владимиров - пето място. Петър Арнаудов спечели първия приз при ветераните, а останалите заеха места в първата половина на таблицата.