Начало Спорт „Лудогорец“ продължава да е на върха след лека победа над „Дунав“
„Лудогорец“ продължава да е на върха след лека победа над „Дунав“
06 December 2017

„Лудогорец“ продължава да е на върха в Първа лига след лека и спокойна победа. Два гола на Марселиньо в рамките на 120 секунди бяха достатъчни за успеха с 2:0 срещу „Дунав“ в Разград. Спокойно можем да приемем, че мачът бе една добра тренировка преди гостуването на „Хофенхайм“ в четвъртък за решителния двубой от излизане в групите на Лига Европа и класиране за 1/16-финалите.

06_12_2017_lud2.jpgСега разградчани събраха 45 точки и са с една пред втория ЦСКА. „Дунав“ пък, който бе приятната изненада в българския футболен елит миналия сезон, е предпоследен с 14 точки.

Шампионите изиграха мача определено с мисъл за предстоящото изпитание в евротурнирите, като направиха достатъчно, за да спечелят, но и да спестят усилия.

Първите възможности се откриха пред Клаудиу Кешеру и Върджил Мисиджан, които не успяха да вкарат. В 34-ата минута след центриране отдясно топката стигна до Марселиньо, който отблизо вкара. Минута след това той удвои, като засече с глава подаване отново отдясно.

След почивката „Лудогорец“ продължи да държи инициативата и да атакува. Нови пропуски направиха Натанаел и Кешеру.

„Дунав“ също имаше две възможности, като в 80-ата минута Будинов стреля опасно от фаул, но Ренан изби.