Начало Спорт Антонио Тодоров победи в 9-ия блицтурнир
Антонио Тодоров победи в 9-ия блицтурнир
07 December 2017

С много силна игра победител в деветия блицтурнир за определяне на най-бързия шахматист на Разград за годината стана ученикът от гимназията по икономика Антони Тодоров. Младият състезател на ШК "Абритус" не остави никакъв шанс на съперниците си, тъй като постигна 100-процентов резултат. Второ-трето място с еднакви показатели разделиха мс Иво Владимиров и мс Росен Русев.

08_2_2017_antonio.jpgВ генералното класиране води Русев. Втори е Владимиров, който е само на половин точка от Тодоров. Всичко ще се реши в последния, десети, турнир, който е насрочен за 13 декември.

По решение на ръководството на ШК "Абритус" на 15 и 16 декември ще се проведе градското индивидуално първенство за мъже.

Междувременно във Варна се проведе вторият турнир от веригата за купа "Веселин Топалов". В него участва разградският шахмайстор Петър Арнаудов, който се представи отлично - четвърто място.