Начало Спорт Отлично представяне на разградските лекоатлети
Отлично представяне на разградските лекоатлети
07 February 2018

Столичната зала „Акикс Арена“ беше домакин на държавното първенство по лека атлетика за мъже и жени, в което участваха над 400 атлети от 80 спортни клуба в страната.

СКЛА „Лудогорец“ взе участие с 4 свои състезатели.

Отлично се представи Венелин Цонев, който спечели четири от седемте дисциплини в седмобоя и с 3643 точки извоюва бронзовия медал в дисциплината.

Вторият разградски атлет Михаил Младенов участва с грип и се класира на 6-то място. Венелин бяга и в сериите на 60 метра с препятствия, където се класира на финала, а там с 8.97 секунди зае 5-то място. leka_2.jpg

Отлично се представи и Димана Йорданова, която участва с лека контузия в левия глезен. Въпреки това тя постигна 11.71 метра в тройния скок /личен резултат в зала/ и спечели бронзовия медал, оставайки на 29 сантиметра от златния и на пет сантиметра от сребъleka_1.jpgрния медал. Димана взе участие и в скока на дължина, където се класира на шесто място с 5.11 м. Валентин Хаджиев постигна 55.24 секунди в бягането на 400 метра и не намери място в призовата осмица.