Забравена парола
Начало
„Лудогорец“ срази „Левски“ с уникален гол на професор Кешеру
16 April 2018

"Лудогорец" запази преднината си от 6 точки пред ЦСКА в Първа лига след изключително ценната си победа като гост на "Левски" с 1:0 на "Герена". Единственото попадение във вратата на сините бе дело на Клаудиу Кешеру в 83-ата минута.

Румънският национал вкара брилянтен гол директно от корнер. Постижението, което мнозина определиха като шедьовър, бе като компенсация за дузпата, която Кешеру не успя да реализира в 52-ата минута. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Вутов, но вратарят на "Левски" Митрев успя да спаси.

След едноминутно мълчание в памет на загиналите в трагедията на магистрала "Тракия", мачът започна и "орлите" веднага наложиха по-силно темпо. Още в 7-ата минута вратарят на сините прояви уменията си и успя да спаси опасните изстрели първо на Марселиньо с глава, а после и на Кешеру, който бе на метри от вратата. Последваха още два неуспешни удара на играчи на "Лудогорец" към вратата на Митрев.

Минути преди края на първото полувреме домакините успяха да изнесат играта в половината на гостите. Имаше няколко разбърквания пред вратата на гостите, които завършиха с добра завръзка за тях. Особено опасно бе нападението на "Левски" в 35-ата минута, където след комбинация на няколко сини играчи, то бе отбито от Ренан.

До края на първите 45 минути играта бе равностойно и липсваха голови положения.

Пет минути след началото на второто полувреме бе отсъдена и дузпата в полза на "Лудогорец", но в сблъсъка между Кешеру и Митрев, на висота се оказа вторият. Пропускът още повече нахъса разградчани и натискът им се засили значително. Гостите опитаха да затруднят домакините си основно чрез атаки на десния фланг.

До решаващата 83-та минута на мача се стигна след силно центриране на Натанаел, което мина над цялото наказателно поле и топката излезе в корнер. Той бе изпълнен перфектно от Кешеру и коженото кълбо влезе в далечния ъгъл на врата на Митрев. Този гол на румънеца бе 20-ти в шампионата и не е изключено да се окаже един от най-важните за "Лудогорец" от началото на първенството.

След 11-ата си поредна победа "Лудогорец" води убедително в класирането с актив от 75 точки, а с четвъртата си поредна загуба "Левски" е с актив от 50 точки и заема четвърто място.