Начало Спорт Мс Иво Владимиров спечели и втория блицтурнир
Мс Иво Владимиров спечели и втория блицтурнир
16 April 2018

В петък, 13 април - рожденият ден на един от най-великите шахматисти на всички времена - Гари Каспаров, се проведе вторият блицтурнир от веригата на ШК "Абритус" за определяне на най-бързия шахматист на Разград за годината. Според съвременните правила всеки състезател разполагаше с 3 минути за партия плюс добавка от 2 секунди на ход.

ivo-vladimirov.jpgС последователна позиционно-активна игра първото място спечели най-опитният от участниците - известният математик и майстор на спорта Иво Владимиров. Тъй като победи и в първия турнир, той продължава да е начело във временното генерално класиране.

На второ място се класира миналогодишният градски шампион по блиц мс Росен Русев. Третото място стана притежание на Милен Петров. Той е възпитаник на разградската шахматна школа, но от дълги години живее и работи във Варна. Милен е единственият разградчанин, който е лицензиран международен арбитър по шахмат, както и носител на званието международен майстор по кореспондентен шах.

В призовата шестица влязоха още кмс Димитър Кирилов, инж. Йордан Янков и Рихан Хасанов.

Регламентът на веригата предвижда до края на 2018 година да се проведат общо десет турнира.