Начало Спорт Момчетата на ОУ „В.Левски“ и девойките от Езиковата са финалисти по лека атлетика
11 May 2018

Последното зоново първенство от тазгодишните ученически игри бе за леката атлетика. Домакин отново беше Силистра, където областните първенци от Русе, Разград, Търговище и домакините се състезаваха за последните квоти даващи право на участие във финалните състезания.

Разградска област бе представена при 5–7 клас от ОУ „В. Левски“ – Разград и в двата пола, а също в двата пола и при 8–10 клас от ПГПЧЕ „Екзарх Йосиф“ – Разград. Много силна бе конкуренция, но момчетата на ОУ „В. Левски“, с учител Красен Цонев, и девойките на ПГПЧЕ, с учител Диана Петкова, бяха над всички отбори и заслужено станаха шампиони. Драматично се разви борбата при момичетата, които останаха втори, само на една точка от първенците в отборното класиране. На второ място останаха и юношите.

Така за финалите в Сливен ще участват момчетата на ОУ „В. Левски“ - от 1 до 3 юни, и девойките на ПГПЧЕ - от 8 до 10 юни.