Начало Спорт Орлите донесоха Суперкупата в Разград
Орлите донесоха Суперкупата в Разград
06 July 2018

След като в последните две години му се изплъзна, „Лудогорец“ този път спечели Суперкупата на България в оспорван двубой срещу носителя на Купата на България - „Славия“. С мача на „Трейс Арена“ в Стара Загора снощи всъщност се откри новият футболен сезон у нас.

06_07_2018_super_1.jpg06_07_2018_super_4.jpgМакар и със скромен резултат - 1:0, победата е напълно заслужена. Очакванията „орлите“ да надделеят по- убедително не се оправдаха. Очевидно е, че и след контролите предстои още работа за постигане на пълната кондиция, която е изключително важна за успешно представяне в Шампионска лига.

Срещата започна с очакван контрол на играта от страна на „Лудогорец“, но без резултат. Едва в 15- ата минута седемкратните шампиони организираха отлично настъпление, което Марселиньо опита да материализира, но топката срещна напречната греда. Разградчани продължиха агресивната си игра. Така се стигна до 30-ата минута, когато Марселиньо майсторски подаде на Кешеру, който с фронтален удар от сравнително близко разстояние не остави никакви шансове на вратаря на „Славия“ Стериакис и „Лудогорец“ поведе с 1:0.

Три минути по-късно софийският тим създаде добро положение за гол, когато Галин Иванов стреля, но Ренан успя да избие в корнер. В оставащото време на първото полувреме „орлите“ създаваха постоянен натиск пред вратата на „Славия“, но без да се стигне до гол.

Малко след началото на второто полувреме Галин Иванов падна в наказателното поле след съприкосновение със Сисиньо, но надеждите му за дузпа не се оправдаха. В следващите минути играта се пренесе пред вратата на „Славия“, която бе обстрелвана последователно от Кампаняро и Марселиньо, но Стериакис реагира адекватно. В 60-ата минута опасен, но неуспешен щурм към противниковата врата направи и Мисиджан. Като цяло „Лудогорец“ показа, че е по-агресивният отбор, който упорито преследва целта си.

В 70-ата минута отново Галин Иванов създаде опасност пред вратата на разградския тим, но топката рикошира и излезе в корнер.

До края на срещата въпреки усилията си футболистите на двата отбра не успяха да променят резултата. В крайна сметка голът на Кешеру се оказа решаващ и „Лудогорец“ спечели за трети път в своята история Суперкупата на България. Снощният успех на „орлите“ е официален дебют на главния мениджър Пауло Аутуори.