Начало Спорт Орлите не си дават върха!
Орлите не си дават върха!
05 November 2018

Лудогорец“ разгроми като гост великотърновския „Етър“ с 4:1 без особени усилия. Така разградчани записаха шестата си победа от шест играни мача срещу „Етър“ в елита, като головата разлика вече е 24:2 в полза на Орлите.

Лудогорец“ продължава да води във временното класиране в Първа лига с точка напред от „Левски“, който вчера на свой терен победи пловдивския „Ботев“ с 4:1.

Няма нещо особено, с което този мач да остане в историята, освен с рекорда на Клаудиу Кешеру – румънецът записа седми хеттрик като играч на „Лудогорец“. Първият бе през 2016 година срещу „Дунав“, следващите бяха срещу „Локо“ ГО /2017/, „Литекс“ /2017/, „Етър“ /2017/, „Берое“ /2018/, „Ботев“ Вр. /2018/.

През първото полувреме бяха реализирани четири попадения.

За разградчани откри Клаудиу Кешеру в 20-та минута. Пет минути за „Лудогорец“ увеличи

Марселиньо, който бе точен след чудесен пас на Лукоки, оставил го лице в лице с опразнената пред него врата.

05_11_2018_lud_2.jpgДесет минути преди почивката домакините намалиха чрез Мане след неразбирателство между Сисиньо и Дяков.

Кешеру обаче окончателно уби интригата като вкара за 1:3. Така още преди паузата крайният победител в мача бе предизвестен.

Окончателна точка на спора сложи отново Кешеру, който оформи хеттрика си след 54 минути игра. Нападателят бе точен след перфектно извеждащо подаване на Марселиньо и изстрел в горната греда на вратата, след който топката попадна за четвърти път в мрежата на съперника.

След мача треньорът на „Етър“ Краси Балъков обясни загубата с „липса на малко късмет“, макар че бе ясно, че не става дума за никакъв късмет, а за огромна разлика в класите – толкова голяма, че към средата на второто полувреме разградчани спряха дори да се забавляват, а почнаха да се пестят за следващия си далеч по-отговорен мач в Лига Европа – срещу АЕК /Ларнака/ в четвъртък, 8 ноември, в Разград.