Начало Спорт 10 медала за разградски състезатели от силен турнир в Добрич
10 медала за разградски състезатели от силен турнир в Добрич
05 November 2018

Над 250 атлети от всички възрасти, сред които и 14 състезатели на разграския клуб по лека атлетика „Лудогорец“ участваха в проведения в Добрич Мемориал „Петър Арнаудов“

Разградчани спечелиха 10 медала /5 златни, 1 сребърен и 4 брондови/ и постигнаха много добри резултати, предпоставка за добри класирания и на националните шампионати.

05_11_2018_deset.jpgВладислав Димитров бе безкомпромисен в тласкането на гюле и хвърлянето на диск при момчетата до 16 години и спечели златните медали с резултат 15.30 м и 50.13 м. Добре се представи и Илкай Насуф, който спечели бронз в тласкането на гюле с 12.47 м и освен това е шести в хвърлянето на диск. Владо и Илкай пробваха силите си и в по-горната възраст – юноши до 18 години, където с 40.13 м Владо спечели сребърния медал на диска, а Илкай е четвърти с 30.17 м.

В хвърлянията дебют направи и Димана Йорданова, която спечели бронз в хвърлянето на чук при жените.

Силното представяне на разградските атлети продължи и в други дисциплини.

Лъчезар Вълчев спечели спринта на 60 м при момчетата до 16 години с личен резултат 7.41 сек. И се окичи със златния медал. В скока на дължина той изравни и личния си рекорд от 5.81 м и отново спечели златото.

Петият златен медал за клуба завоюва Христофор Божанов, който победи в бягането на 800 м. С резултат 2.24 мин. Той спечели и и бронз в скока на дължина, а в спринта на 60 м, където стартира извън класирането, постигна личен резултат от 7.85 сек.

В една от най-оспорваните дисциплини – 800 м при девойките до 18 години, стартираха три разградски момичета. Виктория Руменова е бронзова медалистка с 2.35 мин, Ирина Таракчиева е пета, а Василена Накова е шеста. Екатерина Начева постигна 66л81 сек. В бягането на 400 м. При девойките до 18 година и се класира на шесто място.