Забравена парола
Начало
„Лудогорец“ позагря с „Витоша“ за мача с ЦСКА
03 December 2018

Вчера „Лудогорец“ прие на свой терен тима на „Витоша“ /Бистрица/ в мач от 17-ия кръг в Първа лига. Преди дербито с ЦСКА, Орлите си бяха поставили задачата задължително да спечелят трите точки и да увеличат аванса пред основния си съперник. Изпълнението на целта започна с удари на Марселиньо и Недялков към вратата на гостите, но топката не срещна очертанията й. Непрекъснатите атаки на „Лудогорец“ се увенчаха с успех още в 13-ата и 15-ата минути с майсторски голове на Вандерсон и Лукас Саша.

След 2:0 в толкова ранен стадий на срещата по всичко изглеждаше, че разградчани са изпълнили основната част от заръките на треньора Антони Здравков и използваха оставащото време до края на двубоя с „бистришките тигри“ като загрявка за сблъсъка в четвъртък с ЦСКА.

В 32-ата минута Вандерсон опита да увеличи още повече преднината на отбора си, но топката прелетя покрай напречната греда.

Следващата реална опасност за гостите дойде в 63-ата минута, когато в познатия си стил Кешеру стреля от близко разстояние, но вратарят на „Витоша“ Николай Георгиев успя да избие в корнер. Две минути по-късно румънецът отново бе в отлична позиция, която получи благодарение на Марселиньо, но до гол пак не се стигна.

В 76-ата минута Вандерсон излезе от игра и бе заменен от Яков Шверчок. Решението на Антони Здравков се оказа удачно. Пет минути по-късно полякът премина през защитата на „Витоша“ и увеличи резултата с още един гол – 3:0, при който завърши и срещата.

Оставащите минути до последния съдийски сигнал преминаха спокойно.

Победата на „Лудогорец“ е закономерна, тъй като разликата в класите беше очевидна през цялото време на срещата.

Всеки от присъстващите на „Лудогорец арена“ вчера, които очаквано не бяха много заради студения зимен ден, получи подарък – луксозен еднолистов календар на „Лудогорец“ за 2019 година.