Забравена парола

Начало
Лекоатлетите на „Лудогорец“ окупираха медалите на държавното
06 February 2019

Изключително силно се представиха състезателите на СКЛА „Лудогорец“ в държавното първенство по лека атлетика за момичета и момчета до 16 г. Състезанието се проведе в събота и неделя в столичната зала „Асикс-Арена“, а в него участваха над 500 състезатели от над 100 спортни клуба, сред които седем атлети на разградския клуб.

06_02_2019_medali-1.jpgЛъчезар Вълчев отново беше над всички, като постигна победи и над по-големите опоненти. Седмокласникът първо спечели шампионската титла в скока на дължина с личен рекорд от 6.10 м, изпреварвайки сребърния медалист с почти 30 см. Малко по-късно Лъчезар стартира с най-добър резултат във финала на 60 м с препятствия и с 8.71 сек спечели втория си златен медал.

Отлично се представи Мехмед Мехмед. Той водеше до последните 10 м в бягането на 1500 м, но допусна да бъде изпреварен от Емил Веселов и се класира на второ място, спечелвайки сребърен медал.

В неделя Мехмед не допусна нова изненада като поведе от първия метър и победи безапелационно в бягането на 800 м с 2.08.39 мин.

Отлично се представи щафетата 4х200 м в състав Мехмед Мехмед, Христофор Божанов, Християн Карчев и Лъчезар Вълчев. Разградските момчета, сред които няма нито един чист спринтьор, направиха впечатляващ синхрон при предаване на палката и без малко да изненада шампионите от „Класа“-София, които изтръгнаха победата в последните 5 м, изпреварвайки разградския квартет само с 0.12 сек. Така за разградчани останаха сребърните медали.

Христофор Божанов спечели бронзов медал в бягането та 400 м с 58.20 сек, и 7-мо място на 800 м с 2.17 мин. Отлично бяга и Християн Карчев, който е седми на 400 м с 59.16 сек.

Виктория Руменова участва в състезанието с почти 40 градуса температура, но стисна зъби и се пребори за сребърния медал в бягането на 1500 м при момичетата. В същото бягане Виктория Иванова постигна 6.04 м и зае 10-то място.

В тласкането на гюле участва Маринела Иванова, която постигна 6.49 м и се класира на 13-та..

Така състезателите ни спечелиха общо 10 медала – 3 златни, 6 сребърни и 1 бронзов, като показаха че в Разград расте изключително младо поколение лекоатлети.