Начало Спорт Национален турнир по свободна борба приключи в Спортното
Национален турнир по свободна борба приключи в Спортното
08 March 2019

В залата на Спортното училище в Разград се проведе Национален турнир по свободна борба за деца, момчета, момичета и кадетки, в който се включиха общо 90 участници от 15 населени места от Североизточна България. Турнирът се проведе въпреки проблемите, които има по неговата организация през последните две издания, като тази година го „спаси“ разградското Спортно училище.

Освен начинаещи на тепиха излязоха и медалисти от републикански първенства. Младите борци демонстрираха завидни умения на тепиха, имаше много емоции и дори сълзи от претърпените загуби. Децата се състезаваха в 11 категории, момчетата в 10, а момичетата и кадетките съответно 2 и 3 категории.

Медали получиха всички, класирали се до трето място. За най-технични бяха наградени Фатме Шабан /Разград/, Нурджан Иляз /Лозница/, Синан Ерхан /Дулово/ и Хамди Октай /Разград/. В комплексното класиране, първото място завоюваха представителите от Исперих, втори са Самуил, а трети – Разград.