Начало Спорт "Лудогорец" смаза "Левски"
"Лудогорец" смаза "Левски"
11 March 2019

В дербито на 25-ия кръг в Първа лига „Лудогорец“ разгроми с игра „Левски“ и спечели само с 2:0 с няколко пропуска и само едно положение на домакините пред вратата си. Над 17 000 „сини“ фенове бяха разочаровани на препълнения стадион „Георги Аспарухов“.

11_03_2019_lud_2.jpgШампионите от Разград показаха по-стабилна игра и несъмнено превъзходство в класите през цялата среща и заслужено си тръгнаха от столицата с пълен комплект точки.

Срещата започна по-активно за гостите, които още в 6-та минута накараха Михайлов да спасява удар от дистанция на Юсеин, който заслужава да бъде поздравен в първия си сериозен дебют за разградчани.

Само две по-късно Вандерсон се откъсна отляво и стреля, но излезлият Михайлов блокира изстрела, за да спаси вратата си от гол. В 10-та пък Сисиньо намери Кешеру с перфектно центриране, но ударът с глава на румънеца се отби в страничната греда.

В 19-та минута „Левски“ стигна до първото си по-опасно положение, когато Костов бе намерен в наказателното поле и веднага потърси Паулиньо, но Сисиньо изби топката от краката на съперника си в последния момент.

11_03_2019_lud_1.jpgТака се стигна до 21-та минута, когато Мартин Райнов загуби топката от Марселиньо в центъра на терена, атакуващият халф напредна към наказателното поле и ударът му прехвърли Николай Михайлов за 0:1.

След почивката „Лудогорец“ продължи да е по-опасният отбор на терена и в 52-та минута Вандерсон се откъсна зад защитата отдясно и стреля по диагонал, но топката мина встрани от целта. Малко преди да е изминал час игра Григоре засече с глава центриране от пряк-свободен удар, но и той не намери очертанията на вратата.

Шест минути преди края Сверчок можеше да реши всичко в мача, но ударът му по диагонал мина на двайсетина сантиметра от гредата.

Вторият гол все пак падна във втората минута на добавеното време, когато Якуб Сверчок изпълни бързо фаул, намирайки в наказателното поле Джоди Лукоки, който елиминира противников защитник и прати топката в мрежата за 0:2.

„Лудогорец“ вече има 59 точки на върха и се откъсна на осем точки пред „Левски“, който остава на третото място с 51 зад ЦСКА с 54.