Начало Спорт „Лудогорец“ пак наби „сините“
„Лудогорец“ пак наби „сините“
14 April 2019

Снощи на националния стадион „Васил Левски“ се игра дербито от плейофния кръг в Първата шестица между „Левски“ и „Лудогорец“. Мачът бе от голямо значение и за двата тима. За Орлите победата означаваше запазване на едноличното лидерство в класирането, а за „сините“ – връщане в битката за златните медали.

Още в самото начало гостите се хвърлиха в атака чрез Адриан Попа, който преодоля защитата на домакините и опита да подаде на Вандерсон, но вратарят на „Левски“ Николай Михайлов парира заплахата.

В 11-ата минута страничният съдия Георги Тодоров направи подарък на „Левски“ като отсъди измислена засада на Клаудиу Кешеру, който имаше реален шанс да отбележи.;

В 15-ата и 16-ата минути две много добри възможности да открие резултата имаше централният нападател на домакините Станислав Костов, но и двата му удара към вратата на Ренан бяха неуспешни.

В 25-ата минута шанс да вкара се появи за Козмин Моци, който след удар с глава насочи топката към противниковата врата, но тя нацели далечната на Михайлов греда.

След недоразумение между Михайлов и Тиам, в 31-ата минута топката попадна в Марселиньо, който обаче стреля в аут.

Усилията на играчите на „Лудогорец“ се увенчаха с успех в 37-ата минута, когато голмайсторът Кешеру отново доказа високата си класа и вкара за 0:1. При този резултат завърши първото полувреме.

Втората част започна в същото динамично темпо и борба за надмощие от страна и на двата отбора. В 53-ата минута се получи добра възможност за „Лудогорец“ да увеличи преднината си. Яцек Горалски отправи силен и много опасен диагонален изстрел към вратата на „Левски“ и с много усилия Михайлов успя да спаси.

В 68-ата минута от „Левски“ претендираха за дузпа, заради падане на Вандерсон в наказателното поле. Главният съдия обаче не уважи претенциите на домакините.

В 72-ата минута Вандерсон успя да стреля към вратата на „Левски“, но топката излезе в аут.

Пет минути по-късно той остана напълно сам срещу вратаря Михайлов, но беше съборен от защитника Иван Горанов. Капитанът на „сините“ получи червен картон, а „Лудогорец“ - дузпа в своя полза, която безпогрешно изпълни Козмин Моци – 0:2. Състезателят на „Лудогорец“ изрази съвсем естествено радостта си от попадението си, но ... получи за това жълт картон, който се оказа втори за него и той напусна терена.

В крайна сметка „Лудогорец“ постигна целта си за кръга и с 67 точки отново е на върха на таблицата, следван от ЦСКА с 64 точки и „Левски“ - 58.