Начало Спорт „Орлите“ докосват осмата титла - „Лудогорец“ - „Ботев“ Пд 3:0
„Орлите“ докосват осмата титла - „Лудогорец“ - „Ботев“ Пд 3:0
22 April 2019

Лудогорец направи важна стъпка към осма поредна титла в Първа лига след успех над Ботев“ /Пловдив/ с 3:0. Шампионът увеличи аванса си на върха в таблицата на пет точки пред ЦСКА след равенството на „червените“ с „Левски“ по-рано в събота.

Точни за успеха на Лудогорец арена бяха Драгош Григоре от дузпа и Якуб Шверчок, разписал се два пъти.

22_04_2019_lud_4.jpgЛудогорец записа седми последователен шампионатен мач без загуба. Впечатляващ факт е, че в този период съставът не е допускал гол в мрежата си.

Двубоят не започна добре за шампионите, които в 22-ата минута изгубиха Клаудиу Кешеру. Нападателят, който преди началото на срещата получи плакет и специална фланелка с №100 за отбелязаните си 100 гола с екипа на тима, получи контузия след удар в главата. Вместо него на терена влезе Якуб Шверчок.

В края на първата част Лудогорец нанесе своя удар и в рамките само на осем минути се разписа два пъти. Първо в 37-ата минута Марселиньо беше съборен в наказателното поле от вратаря Даниел Кайзер и домакините получиха дузпа. От бялата точка централният бранител Григоре не сбърка и откри за 1:0.

В последната минута на редовното време Шверчок получи хубав пас в наказателното поле, излъга Костадин Ничев, а после и вратаря Кайзер и вкара феноменален гол от много малък ъгъл.

22_04_2019_lud_2.jpgСлед почивката Ботев опита да отговори, като увеличи агресията. Опитният тим на домакините обаче не се огъна, а умело контролираше случващото се на терена, чакайки удобен момент за още попадения. До края на редовното време домакините спокойно и без много усилия владееха изцяло играта, като дори им остана време за трети гол, вкаран от Шверчок.

В следващия кръг Лудогорец гостува на Черно море“, мачът е в петък на стадион Тича от 18.15 ч. Междувременно стана ясно, че състоянието на контузения в събота нападател Кешеру е добро и той вече тренира.