Начало Спорт Медали за младите борци от областта в Одрин и Ловеч
Медали за младите борци от областта в Одрин и Ловеч
22 April 2019

На международен турнир по борба за деца, момчета и кадети в Одрин, Турция, Разградска област беше представена от СКБ „Лютви Ахмедов“, ученици от Спортното училище, водени от треньора Нермедин Якуб. Освен домакините в турнира участваха 7 отбора от България и младите борци от Македония.

22_04_2019_odrin-9.jpgПри тази голяма конкуренция борците от Разград се връщат с 3 бронзови медала – Хамди Октай в кат. 44 кг при момчета, Хюсеин Динчер, кат. 45 кг, и Ерджан Неджибов, кат. 38 кг, при кадети.

На държавния шампионат по борба, проведен в Ловеч, 2 медала пък спечелиха девойките от лознишкия клуб „Кубадън“ с треньор Севджан Адем-Шапката. Дебютантката Светлина Михайлова, кат. 68 кг, при девойките, след 3 категорични победи и загуба на финала, стана вицешампионка на страната. Нейната съотборничка Бурчак Арслан, кат. 72 кг, заслужи бронзовия медал.