Начало Спорт Ветераните на „Лудогорец“ се класираха на финал
Ветераните на „Лудогорец“ се класираха на финал
22 April 2019

„Лудогорец“ се класира на финала на държавното първенство за ветерани, след като в края на миналата седмица отстрани лидера на зона Северозапад „Пъстрина 2012“ /Николово/. Гостите от Монтана отстъпиха на зелените с 5:6 след инфарктни дузпи на Гнездо на орли.

Домакините, водени от Станимир Йорданов и Валентин Станчев, дръпнаха с 2:0 още преди почивката с точни попадения на Марин Петров и Христо Господинов.

Тази година ветераните на „Лудогорец“ ще търсят реванш от „Витоша“ /Бистрица/ след миналогодишната загуба на полуфинала от тима на премиера с 2:1. Тогава един от головете за „бистришките тигри“ бе дело на централния им нападател Бойко Борисов.

През втората част „Пъстрина 2012“ показаха характер и, след смени в състава и промяна на тактиката, отговорът им не закъсня. Разликата в резултата намали Галин Славчев, който отбеляза с глава за 1:2. За крайното 2:2 в редовното време гол на сметката на гостите записа и Мирослав Йорданов.

Последваха дузпи, при които шансът бе на страната на „Лудогорец“. Прецизни в изпълнението на ударите от бялата точка бяха треньорите от Академията на Орлите Емил Георгиев, Христо Господинов, Росен Маринов и Тодор Живоднов. Ветераните ни направиха и един пропуск, гостите от Монтана обаче изтърваха две от пет.

Така в полуфиналния кръг от държавното първенство, „Лудогорец“ завърши като победител и си осигури участие в мача за титлата. В него Орлите ще се изправят срещу тима на „Витоша“ /Бистрица/. По-рано миналата седмица „тигрите“ се наложиха над „Локомотив“ /Пловдив/, като два гола към победния актив записа лично премиерът Бойко Борисов.