Начало Спорт Ветераните на „Лудогорец“ отстъпиха на „бистришките тигри“
Ветераните на „Лудогорец“ отстъпиха на „бистришките тигри“
16 May 2019

Отборът на „Лудогорец“ отстъпи пред „Витоша“ /Бистрица/ на финала на държавното първенство за ветерани и така „тигрите“ за четвърти пореден път станаха шампиони на страната.

Решаващият мач за титлата се игра на стадиона в Бистрица и завърши при резултат 3:1 за домакините.

Срещата на място проследиха собственикът на „Лудогорец“ Кирил Домусчиев и изпълнителният директор на клуба Ангел Петричев, който бе вписан и като резерва в състава на Орлите.

Титуляр и капитан на „Витоша“ през целия мач пък бе премиерът Бойко Борисов, този път в ролята на плеймейкър.

Резултатът от дузпа в 20-та минута откри бившият национал Георги Пеев, който бе точен за 1:0. До нарушението се стигна, след като Светослав Петров беше фаулиран в наказателното поле.

В 39-ата минута Росен Василев покачи на 2:0, след като засече топката от 6-7 метра и преодоля вратаря ни Здравко Чавдаров.

Малко преди края на срещата премиерът изпълни пряк свободен удар, топката стигна до Денимир Пасхалис, който сам срещу вратаря Чавдаров от близка дистанция записа за 3:0.

В последните секунди Валентин Станчев вкара почетен гол за „Лудогорец“ след самостоятелен пробив и оформи крайното 3:1.

Съставът на „Витоша“: Д. Митов, В. Андонов, Й. Върбанов, Е. Енгибаров, Г. Гинчев, Н. Вучев, Св. Петров, Р. Василев, Г. Пеев, Д. Кръстев, Б. Борисов

Резерви: Н. Христозов, М. Германов, Б. Георгиев, Д. Пасхалис, Б. Иванов, С. Ташков, Г. Чанев, Ч. Атанасов

Съставът на „Лудогорец“: Здр. Чавдаров, Р. Иванов, Г. Цонев, М. Любенов, Ив. Спасов, Хр. Господинов, С. Вели, Д. Мутафов, М. Спасов, М. Петров, В. Станчев

Резерви: Юл. Стоянов, Т. Йосифов, Ст. Йорданов, Анг. Петричев, Х. Цончев