Начало Спорт „Левски“ отложи шампионския празник в Разград
„Левски“ отложи шампионския празник в Разград
20 May 2019

„Левски“ отложи шампионския празник на разградчани, след като като измъкна 1:1 при гостуването си на „Лудогорец“. При победа разградският тим ставаше недостижим, а сега ще трябва да вземе максимума в следващите два кръга. Двубоят предложи вълнуващи втори 45 минути, в които освен два гола, бяха дадени и три червени картона - два за домакините и един за сините.

Моци изведе шампионите напред малко след почивката, но Живко Миланов изравни с гол от пряк свободен удар. Червени картони получиха Деян Иванов от сините и Драгош Григоре и Анисе от домакините.

Резултатът в Разград върна ЦСКА в битката за титлата, след като червените, макар и мъчно, се наложиха над „Берое“ и скъсиха преднината на разградчани само до една точка.

Шампионите бяха без трима от основните си играчи. Капитанът Светослав Дяков пропусна срещата заради наказание, докато Марселиньо и Вандерсон са с контузия. В тяхно отсъствие в средата на терена „Лудогорец“ започна с Анисе, Яцек Горалски и Серкан Юсеин. В предни позиции бяха Кешеру, Адриан Попа и Джоди Лукоки.

Първата част премина без много интересни положения пред двете врати. Головите ситуации липсваха, а за сметка на това имаше четири жълти картона.

След почивката „Лудогорец“ поведе с гол от дузпа на Моци. Тя беше отсъдена за игра с ръка на Деян Иванов при удар на Кешеру. Реферът Николай Йорданов прецени, че топката е отивала към мрежата, посочи бялата точка и изгони Иванов с червен картон.

От 11-те метра Моци стреля хладнокръвно в левия ъгъл на Николай Михайлов, топката „облиза“ страничния стълб и се озова в мрежата.

След това „Левски“ веднага потърси промяна, но се оголи в защита. "Лудогорец" можеше бързо да се възползва след грешка на Николай Михайлов, но нападател в зелено не уцели вратата. Треньорът на сините Георги Тодоров потърси промяна с включването на Костов на мястото на Божинов.

Постепенно „Лудогорец“ се прибра в своята половина и даде инициативата на сините. Шампионите подходиха лежерно и това се обърна срещу тях, след като в 70-ата минута Драгош Григоре беше изгонен. Румънецът получи втори жълт картон заради нарушение срещу Станислав Иванов.

Това оказа влияние и само две минути по-късно „Левски“ изравни. Живко Миланов отбеляза директно от пряк свободен удар /до голяма степен подарен на сините от съдията, тъй като Горалски изчисти чисто и никакво нарушение нямаше/ с много прецизен изстрел.

До края на двубоя и двата отбора имаха своите шансове, но „Лудогорец“ остана с девет души, след като и Анисе беше изгонен за втори жълт картон.

След този мач става повече от ясно, че „Лудогорец“ е в криза, още по-лошото е, че в следващите два кръга отборът ще бъде изправен пред нови трудности

В последните си осем мача тимът е спечелил само два пъти, има пет равенства и една загуба, което е най-лошата серия изобщо от влизането на „Лудогорец“ в елита. Има и кадрови проблеми. В мача с „Левски“ бяха изгонени Анисе и Драгош Григоре. Контузени са Марселиньо и Вандерсон. „В един момент няма да мога да събирам състав. В следващия мач може би ще има много нови момчета от втория отбор“, каза след мача Стойчо Стоев.

При основния конкурент – ЦСКА нещата също не са на висота. Срещу „Берое“ в последния кръг червените спечелиха с късмет и съдийска помощ, но все пак спечелиха и скъсиха преднината на „Лудогорец“. Това им дава увереност, като, разбира се, очакват и „Лудогорец“, който очевидно не е в добра форма, да стъпи още веднъж накриво. „Лудогорец“ също я докара тази година дотам, че да не си свърши работата отрано сам, а да чака в последния момент противникът да сбърка.

До края на сезона в Първа лига остават два кръга, които ще се изиграят в рамките на четири дни. Така освен емоционалното състояние на отборите, на преден план ще излезе и физическата форма в самия край на състезателната година.

Утре червените се изправят в дерби срещу „Левски“. Както спряха „Лудогорец“, така сините могат да го сторят и с ЦСКА. „Левски“ има силен стимул да търси победа, след като може да се пребори за второто място и да избегне бараж за участие в Европа.

Също утре от 18 чака „Лудогорец“ гостува на „Ботев“ и е длъжен да вземе трите точки срещу пловдивчани, които се представят колебливо напоследък.

В последния кръг, който е на 24 май, и ЦСКА и „Лудогорец“ са домакини. Червените приемат „Ботев“, „Лудогорец“ среща „Черно море“, от когото загуби два пъти тази година, но и двете срещи бяха във Варна.

Снимки: Мехмед АЗИЗ