Начало Спорт Стъпка към 8-ма инфарктна титла
Стъпка към 8-ма инфарктна титла
21 May 2019

Със сигурност снощи стотици фенове на „Лудогорец“ са били в прединфарктно състояние, докато гледат мача срещу „Ботев“ /Пловдив/, прехвърляйки канала на другия възлов мач – на „Левски“ и ЦСКА в София. Разградчани взеха своето в Пловдив, не се разви обаче благоприятно за тях мачът в столицата – ако „Левски“ бе победил или бе стигнал до равенство, те ставаха шампиони, ЦСКА обаче си взе трите точки и се запази преднината само от една точка на „Лудогорец“ пред „червените“. Сега разградският тим няма друга алтернатива освен победа в последния кръг на 24 май в срещу коравия тим на „Черно море“ в Разград. ЦСКА пък посреща колебливия в последните кръгове „Ботев“ Пд.

22_05_2019_botev.jpgКолкото до снощния мач в Пловдив, „Лудогорец“ направи необходимото и въпреки кадровите проблеми ценна победа срещу „Ботев“. Без особени затруднениея „Орлите“ се наложиха с 2:0 с попадения през първата част.

Първото реализира Клаудио Кешеру в 35 минута, а в 45-ата Шверчок удвои.

В 12-ата минута Станислав Манолев влезе на скорост в наказателното поле и бе съборен, но съдията остана безмълвен.

В 26-ата минута Якуб Шверчок изведе Клаудио Кешеру, който шутира под ъгъл в аут.

В 29-ата минута Антон Недялков пусна топката успоредно на голлинията. Димо Бакалов се оказа най-съобразителен, овладя и бе покосен от Кристиян Димитров в наказателното поле. Главният съдия Ивайло Стоянов без колебание отсъди дузпа. Козмин Моци обаче би твърде леко и не създаде никаква трудност за вратаря на „Ботев“, който предугади ъгъла и изби.

В 35-ата минута българският шампион успя да отбележи. Шверчок намери Кешеру в наказателното поле – полякът можеше и да стреля, но не подходи егоистично и предпочете да подаде. Румънският голаджия се измъкна майсторски от прекия си пазач, успя да се обърне светкавично и с плътен изстрел по земя не остави никакъв шанс на Даниел Кайзер.

В самия края на първата част разградчани си осигуриха комфортна преднина, след красива атака. Антон Недялков направи двойно подаване с Димо Бакалов и подаде прецизно към Шверчок. За поляка не остана нищо друго освен да засече в мрежата за 2:0.

През втората част на терена не се случи нищо запомнящо се, като двата тима не успяха да създадат нито едно чисто голово положение, пък и така или иначе мачът вече беше решен.

Всичко се изчерпа с изстрели от преки свободни удари на Тодор Неделев и Кешеру. При първия случай топката мина над вратата, а във втория вратарят на „Ботев“ се намеси добре.