Начало Спорт Голям успех на исперихската борба
Голям успех на исперихската борба
31 May 2019

Вчера във Враца завърши държавният лично-отборен шампионат по свободна борба за мъже. Участваха 148 състезатели от цялата страна. За разлика от други години, за първи път състезателите от Разградска област се представиха много добре. Борците от СКБ „Осман Дуралиев“ - Исперих се завръщат с 3 медала.

31_05_2019_umer.jpgВ кат. 67 кг Мехмед Зейти отново потвърди своята класа. Той стигна до финала, но в изключително оспорвана схватка отстъпи на русенеца Стефан Иванов с 5:6 точки и стана вицешампион на България.

Другият състезател Бехчет Хамид, кат. 97 кг, който е и председател на спортния клуб в Исперих, също беше в стихията си. След серия от победи, накрая загуби също от състезател на Русе.

Добре се представи и Неделчо Неделчев, кат. 92 кг, който с 1 загуба, грабна бронзовото отличие.

От разградския клуб в своята теглова категория – 65 кг, се представи и Хюсеин Бекир. С една загуба се класира на 5-то място.