Начало Спорт Боксьорите на БК „Олимпия“ - с шест медала от шампионатите в Русе
Боксьорите на БК „Олимпия“ - с шест медала от шампионатите в Русе
07 June 2019

Ударно представяне на провелите се от 3 до 6 юни първенства в Русе направиха състезателите на БК „Олимпия“-Разград.

В държавния личен шампионат за жени и девойки клубът участва с четири момичета, всички възпитанички на нашето Спортно училище. В категория 54 кг Жулияна Петрова и Демет Гьоч не успяха да се преборят за отличия, при по-тежките състезателки обаче „Олимпия“ записа на сметката си два медала. Сребро при девойките в категория 75 кг взе Теодора Станева, втора стана и Димана Стоянова, която се пусна на 80 кг.

07_06_2019_box_2.jpgВ първенството участваха общо 60 девойки и 30 жени от близо 30 клуба в страната.

Паралелно с държавния шампионат, в залата се проведе и турнирът за Купа „Русе“ за момчета старша възраст. В него сили премериха боксьори, както от страната, така и от чужбина.

Въпреки сериозната конкуренция, състезателите на БК „Олимпия“ се завърнаха с цяла колекция от златни медали. Първи места заеха и четиримата разградчани, картотекирани за участие. Юзен Османов се боксира успешно за титлата в категория 49 кг, Джем Адил – в тегловата група 60 кг, Антон Георгиев в кат. 64 кг, а Благовест Неделчев в горната - 70 кг.

Силното представяне им осигури и второ място в отборното класиране, което бе оглавено от домакините.

Тимът на клуба бе воден от треньорите Мирела Николова, Петър Петров и Никола Тодоров.