Начало Спорт „Спорт атлетик“ - със сребро и престижно класиране на националното
„Спорт атлетик“ - със сребро и престижно класиране на националното
04 August 2019

Сребърен медал и престижно класиране на националния шампионат за мъже и жени записаха състезателите на ЛК „Спорт атлетик“ - Разград.

Първенството се проведе за 91-и път на националния стадион „Васил Левски“ в София на 23 и 24 юли, като най-добро представяне направи Виктория Василева.

В хвърлянето на чук тя постигна резултат 45.21 метра и спечели вицешампионската титла на страната при жените.

Съотборничката ѝ Деница Асенова остана на крачка от бронза и се нареди четвърта, а в същата дисциплина Цветая Русева и Елена Димитрова записаха съответно 7 и 8 място.

В надпреварата по мятане диск Цветая отново успя да влезе в десетката, като най-добрият ѝ опит бе 28.75 метра, което я нареди седма в класирането.

Участието на състезателите на ЛК „Спорт атлетик“ стана възможно с подкрепата на „Пилко“ ЕООД.