Начало Спорт „Лудогорец“ прати в ада „светците“ с 5:0
„Лудогорец“ прати в ада „светците“ с 5:0
09 August 2019

„Колко да е сладка победата? Излязохме да победим и да си улесним задачата“ - това бяха първите думи на наставника на „Лудогорец“ след снощната победа с 5:0 в Разград над шампиона на Уелс „Дъ ню сейнтс“ в мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа

„Лудогорец“ изигра много силен мач и заслужено се поздрави с победата. „Орлите“ размазаха съперника, демонстрирайки класа в голово шоу на „Лудогорец арена“ и постигнаха втора по резултатност победа в европейските турнири след миналогодишното 7:0 над „Крусейдърс“. Следва протоколен реванш в Уелс следващия четвъртък.

След като снощи предреши спора в тази фаза на Лига Европа „Лудогорец“ трябва да се концентрира към предстоящото дерби с ЦСКА в неделя, след което и към плейофа за влизане в групите на Лига Европа. В него разградският тим най-вероятно ще се изправи срещу словенския „Марибор“, който в в сряда загуби с 1:3 от норвежкия „Розенборг“ в първи мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Иначе снощи изключително силен мач направи Мавис Чибота. Лявото крило на „Лудогорец“ правеше каквото си поиска с топка в крака, причинявайки главоболие на противниците. Чибота бе причина за откриването на резултата в десетата минута, когато след негов удар в гредата автогол си вкара Раян Харингтън. В 28-ата пак той удвои, а малко преди почивката 3:0 направи Джоди Лукоки.

След почивката се разписаха още Клаудиу Кешеру, като асистенцията беше на Чибота, както и Козмин Моци, който оформи крайното 5:0 в 76-ата минута. Румънецът изпълни дузпа, която бе отразена от вратаря на гостите. Моци обаче показа рутина и хладнокръвие и с добавка вкара във вратата отразената топка.