Начало Спорт „Лудогорец“ не показа, че е по-добър от ЦСКА и само 0:0 в Разград
„Лудогорец“ не показа, че е по-добър от ЦСКА и само 0:0 в Разград
11 August 2019

„Лудогорец“ и ЦСКА завършиха 0:0 в дербито на петия кръг на efbet Лига. Шампионите и „червените“ направиха оспорван мач на „Лудогорец арена“, който в крайна сметка приключи без победител.

Както домакините, така и гостите, имаха шансове, но не се възползваха и прибавиха по една точка. В края на мача ЦСКА дори можеше да спечели, но Тиаго Родригес не успя да преодолее Пламен Илиев, след като се озова очи в очи срещу стража, който спаси.

И единият, и другият отбор можеше да спечели мача, но в интерес на истината от „Лудогорец“ , с потенциала, който има, се очакваше повече.

ЦСКА пропусна в 6-ата минута - Соу напредна добре, но бранителите на домакините се справиха. „Лудогорец“ пропусна в следващата атака, когато удар на Битон мина встрани от вратата. В 15-ата минута Битон стреля добре, но Черниаускас се справи.

В 24-ата минута Евандро стреля, но Илиев хвана топката. В 44-ата минута Малинов стреля към вратата на „Лудогорец“, Анисе застана на пътя на топката. В края на полувремето от ЦСКА поискаха нарушение срещу Жеферсон пред наказателното поле на „Лудогорец“, но съдията Драганов остави играта да продължи.

Като цяло първото полувреме бе слабо за „Лудогорец“, който бавно изнасяше топката и не създаде положения. Средната линия на разградчани не бе достатъчно продуктивна и поне снощи видяхме, че Дан Битон влага много енергия, но все още трудно влиза в обувките на Марселиньо от славните времена на „Лудогорец“.

През втората част в 53-ата минута на мача Чибота получи отличен пас, но прати топката над вратата. Три минути по-късно Чибота също не съумя да завърши добра атака. В 61-та Жоржиньо пропусна да се разпише, но Черниаускас беше на ниво.

Големият скандал в този мач: в края на двубоя Албентоса мощно ритна Кешеру в лицето, това се случи в наказателното поле, но съдията не даде дузпа остави играта да продължи.

За ЦСКА най-доброто положение бе в самия край пред Тиаго, след като той беше изведе очи в очи с Пламен Илиев, но вратарят направи ефектно спасяване.

След този кръг „Лудогорец“ излезе еднолично на върха с 11 точки, изпреварвайки „Локомотив“ /Пловдив/ и „Левски“, които имат по 10 точки. ЦСКА е седми във временното класиране със 7 точки.