Търсене

Начало Форум
Екип7
Добре дошли, Гост
Моля влезте или се регистрирайте.    Забравена парола?
Мила, Мила КЮЛЮМОВА... (1 разглежда(т)) (1) Гости
Отиди най-отдолу Отговори Любими: 0
ТЕМА: Мила, Мила КЮЛЮМОВА...
jovi4 ()
Изключен Вижте профила на потребителя
Мила, Мила КЮЛЮМОВА... Преди 4 години  
Библиотеката отказа карта на кандидат-читател, не казал къде работи ТУК

Мила, Мила Кюлюмова, аз Ви дойдох на крака за да помоля Вие пък да направите същото идвайки в Библиотеката. Защо трябваше да дойдете не може да не знаете, както аз знам какво "сътворихте" в статията
БИБЛИОТЕКАТА ОТКАЗА КАРТА НА КАНДИДАТ-ЧИТАТЕЛ, НЕ КАЗАЛ КЪДЕ РАБОТИ.
Казвам се Йовчо Колев, човекът - служител, който "отказал" да издаде карта на читателя Тунчай Реджеб.
Във всяко предприятие, учреждение, фабрика, концерн, парламент, президентство, държава..., има правила, които гарантират нормалната работа на всички звена.
Даже и в бандитските групи има такива!
Тези правила, по правило са изложени на правилното място.
При нас - на стената до стайчето за регистриране на читатели.
Можеше да ги видите и заснемете, ако бяхте размърдали някои "окончания",
не че не Ви отива да стоите на стол и да слагате само на едната везна, като един
добър, "истински" български журналист, факти от човек стоящ на другия стол пред Вас.
Вижда се, че съм жлъчен в този отговор.
Предполагам, че не сте съгласна с правилата във Вашия офис, в Данъчното, Полицията, Общината, Киното, Театъра, и т.н. Само част от моето предположение, разбира се, защото ме попитахте защо са нужни толкова "разпити" на читатели при попълване на данните им. Или пък не сте го казала, а?
Ако не сте, защо пък аз трябва да съм казал, че няма да издам карта на читателя Тунчай Реджеб (пак "а"?

ЦИТАТ:
Запитали го дали е безработен или трудово зает, а той отвърнал, че работи.
Последвал нов въпрос – къде работи.
Тунчай обаче отказал да отговори, тъй като му се сторило, че му искат твърде много информация. И само заради това в крайна сметка читателска карта не получил. Отказали да му издадат.

Тук има четири изречения, от които последните две не са вярни, еле, последното...

Читателят Тунчай Реджеб е прочел правилата и вече е готов да каже, че няма да каже къде работи. Няма да твърдя, че го е направил и миналата година. Тогава колежката го е писала "безработен". Той не е за двата лева разлика. Аз заради него трябваше да направя компромис и да излъжа, записвайки в графата нещо си.
Не е правено с 2000 и кусур читатели за миналата година!
В моята практика това е третият случай. Колко много!!
След кратичкия разговор с него и думите ми защо да правя изключение,
той изрече, че Библиотеката ще остане с един читател по-малко и си тръгна.
Моите думи, които го настигнаха бяха, че решението си е негово.
Тук сега да се вижда и чува, че аз не съм искал да му издам карта?!

ЦИТАТ:

Всичко е напълно формално и безсмислено. Ако излъжеш - ще вземеш карта, ако си безработен – също. А ако откажеш да предоставиш тази никому ненужна информация, както направих аз, не можеш да четеш книгите на библиотеката“, озадачен е Тунчай.

На касов апарат ако откажеш да дадеш "информация" няма да ти изброи нито лев!
От стола си няма и да станем за да го чуем от служителя, да разговаряме с директора на Библиотеката. Ние ще си смучем обратното на молива и ще се чудим на кого още да опънем нервите. И понеже имаме допирни точки с Община Разград да подразним и нея, да види тя какви подчинени има, че и покрива на сградата искат да се оправя!
Ефектът на сестрата, която нямаш, пък тя била ..... тук е в класическия си вариант.
Толкоз...
Та, мила Мила Кюлюмова, Вие сега де не вземете да се сецнете идвайки при нас. Сакън!
Напишете ми един подобен жлъчен коментар, сринете ме със земята...
Бъдете здрава, г-жо Мила Кюлюмова!
А, и "столоседяща"!
----------------------------
Йовчо КОЛЕВ

П.П.
Някои журналисти имат пагубната идея да закопаят и опорочат източниците на информация. В стремежа си да запалят фитилите от всички страни,
смучейки молива откъм тъпата му страна, решават да направят свой аранжимент
на казаните от друг думи. В един момент може да се окажеш човекът,
избягал от местопрестъплението на кокили, оставяйки след себе си пресни следи от маратонки.
------------------
[ЙК]

Записано в лога Записано в лога  

Последна редакция: 2015/01/30 18:09 от jovi4.

Човек вижда толкова, колкото знае. (Гьоте)
  Само регистрирани потребители могат да публикуват нови мнения.
jovi4 ()
Отг: Мила, Мила КЮЛЮМОВА... Преди 4 години  
Библиотека „Проф. Боян Пенев“ работи в унисон
със законодателството 28 January 2015

Уважаема редакция, по повод публикацията „Библиотеката отказва карта на кандидат-читател, не казал къде работи“ от брой 10/26.01.2015 на в. „Екип 7“ искам да уточня, че съгласно Закона за обществените библиотеки, РБ „Проф. Боян Пенев“ - град Разград е Регионален културен институт, обществен информационен и обучителен център, който предоставя основни /безвъзмездни/ и специализирани /възмездни/ библиотечно-информационни услуги на потребителите.
През 2014 година Библиотеката регистрира: 2120 читатели, от които 732 до 14 години, заети библиотечни документи – традиционни и други източници на информация – 113 671, 5640 посещения за безплатно ползване на интернет, от общо 78 611.
В библиотеката ежедневно се води първична библиотечна документация, съобразно законовите нормативни разпоредби, вътрешноведомствените правила, статистическите показатели – качествени и количествени измерения.
РБ „Проф. Боян Пенев“ работи в унисон с изискванията на Националното законодателство, насоките на ИФЛА/ЮНЕСКО за обществената библиотека и Международни стандарти. Достоверността на информацията е необходима за библиотечната документация, измерване на качеството и оценяване на ефективността.
РБ „Проф. Боян Пенев“ е администратор на лични данни, вписан в Регистъра на администраторите на лични данни и водените от тях регистри и има издадено Удостоверение от комисията за защита на личните данни.
Удостоверението, данните, изисквани при регистрация, извадка от правилата за обслужване и утвърдените цени на услуги, са предоставени на достъпно място за потребителите. В отговор на конкретни запитвания, на заинтересованите граждани се предоставя повече информация.
На 28 януари, по случай Деня на Разград, Библиотеката обявява безплатна регистрация.
Конкретно е да потърсите гледната точка и на ответната страна, преди да публикувате даден материал.

Женета АЛЕКСАНДРОВА, директор на РБ „Проф. Боян Пенев“

jovi4 ()
Отг: Мила, Мила КЮЛЮМОВА... Преди 4 години  
Библиотеката – с жест към читателя, на когото отказа карта
ТУК

И пак да кажа, че на този читател никой не му е казвал, че няма да му се издаде карта.
Но нищо не пречи страните да си кажат противоположностите още един път.
Момчето се наложи, прави се на почтено и халал да му е картата!
Следвайте неговия пример!

Отиди най-отгоре Отговори