Търсене

Начало Форум
Екип7
Добре дошли, Гост
Моля влезте или се регистрирайте.    Забравена парола?
Л А К М У С (1 разглежда(т)) (1) Гости
Отиди най-отдолу Отговори Любими: 0
ТЕМА: Л А К М У С
jovi4 ()
Изключен Вижте профила на потребителя
Л А К М У С Преди 3 месеца, 2 седмици  
От хората съм, които много са писали, вкарвали сарказъм, заяждали, опострофирали, за почтената иначе професия "ПОЛИЦАЙ" и то в Разград.
Винаги съм използвал за пример една улица, по която минавам поне два пъти дневно.
Винаги съм използвал името и случващото се по нея като метафора. Винаги съм казвал, че когато всичко написано за една забранена от двете страни за моторни превозни средства улица се спазва - то и държавата ни е тръгнала на оправяне.
Улица "ПАРКОВА". Така се казва тази улица. Една улица, по която всички сме тикали бебешки колички, а някои дори са били дори и вътре!
Не съм разбиран от 90% проявилите любопитство какво е написаното от мен.
Прочитайки го, аз съм разпънат на кръст, дори и от хора, живеещи на тази улица!
Най тъпото разбиране е това, че видите ли, понеже минавам по нея и я давам за пример, драпам, тя като "моя улица" в думите им да бъде едва ли не позлатена.
То приказки, то глупотевини и обиди....
Малко разбраха какво значи формулирания от мен термин - "улица - лакмус".
Сега да кажа за неразбралите дотук. Като улица "Паркова" има поне стотина в Разград.Те всичките са "улици - лакмус". По долу ще дам определение за думата "лакмус"!
Никой ръководен фактор от полицията в Разград не даде и едно свястно отговорче защо в града ни няма орган, който да упражнява системен контрол по тази улица (смятайте и по другите подобни).
Когато се доближа до колата на "Пътна полиция", с чувство за изпълняващ дълга си човек, искащ отговор от хора, чиито заплати се формират от моята, каменната маска се слага автоматично на лицата им.
Твоят въпрос среща БЕТОНА!
Тези, не знам как да ги нарека, айде да е "образчета" не ми помагат, напротив,
карат ме да се чувствам прецакан с това, че съм си дал част от заплатата за тях!
В този момент ги... ненавиждам!
И слушам в новините, че някой си полицай не приел подкуп от нарушител. Полицаят не е виновен, че го разгласяват.Евала, това му е задължението по "defoult", демек, по подразбиране. Така трябва да бъде.И защо го споменават в новините? Защо ли!!! Защото не е практика! Той е изключението!
За тези, моето писание не се отнася. Те имат морал! Пътни полицаи помогнали на човеук в нужда и го закарали в "Бърза помощ"! Браво, момчета! И вие не сте търсили известността, но журналистите си знаят работата.
Като казах жулналисти, и те са в кюпа на "мълчаливците". Виждат, знаят, но.... траят!
Сега полицаите стачкуват. Искат, искат, искат.... А това, че искам от тях не е на преден план. Иска ми се да видя плакат:
[i]"Бат` Йович иска от нас да бъдем такива, каквито сме приели да бъдем!
Той няма да има нищо против, ако види "най - разрешената" забранена улица в Разград, самотна от МПС-та. Обещал е, да ни подкрепи! Но, да си кажем правичката - САМО ТОГАВА!"

Аз пък им обещавам:
- пакет листи А4
- химикалки - дебело и тънко пишещи
- моливи
- гумички
- сухо лепило
- влажно лепило
- кламери
- кабъри
- тиксо
- папки
- благите си думи!!!
Дайте да дадем, момчета с пагони!
--------------

П.П.
Най - яростните защитници на въпросните момчета са близките им!
Заради тези близки съм елиминирал доста "приятели" у ФЕЙСА.
Отбелязвам ги като необходимите за подкрепата хора.
Но, тяхното мнение е продиктувано от други разбирания:
- майчинство;
- бащинство;
- любов;
- съпричастност към несгодите на професията;

Оставям настрана простаците с пагони!
Има такива. Те са нагли, цинични, скрити... Те не стават и за полицаи!
Казвам ви искрено - МНОГО ПРОСТИ ХОРА! Но те също искат пари!
-------------------
Йовича

Записано в лога Записано в лога  

Човек вижда толкова, колкото знае. (Гьоте)
  Само регистрирани потребители могат да публикуват нови мнения.
Отиди най-отгоре Отговори